Bilissel Davranışçı Psikoterapiler Derneği

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home

Bilişsel Davranışçı Terapi Kuramsal

Eğitimi

(I. Modül)

Prof. Dr. Hakan Türkçapar’dan (Academy of Cognitive Therapy Eğitmeni) Bilişsel Davranışçı Terapi Kuramsal Çerçeve Eğitimi 6 Eylül  2014 Cumartesi günü başlıyor. Detaylar için ekli dosyadan yardım alabilirsiniz.

POEM-Psikoloji Organizasyonları ve Eğitimleri Merkezi ve Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği’nin organize ettiği Prof. Dr. Hakan TÜRKÇAPAR tarafından ruh sağlığı alanında çalışan ve psikoterapi   hizmeti  üreten profesyonellere   verilecek olan Bilişsel Davranışçı Terapi Kuramsal Eğitiminin detaylarını www.povem.com  adresini ziyaret ederek veya 216 3105630- 549 3105630 numaralı telefonları arayarak öğrenebilirsiniz.

Prof. Dr. M. Hakan TÜRKÇAPAR

1990 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. 1995 yılında Psikiyatri uzmanı oldu. 1997’de Pensilvanya Üniversitesine bağlı Beck Institute for Cognitive Therapy and Research’de Bilişsel psikoterapi eğitimi aldı. 1999 yılında New York Ellis Institute’de Rational Emotive Behaviour Therapy eğitimini tamamladı. 2000 yılında Psikiyatri Doçenti oldu. 2002 yılında Ankara Üniversitesinde Sosyal Antropoloji alanında bilim uzmanı, 2009 yılında da doktorasını tamamlayarak Sosyal Antropoloji doktoru ünvanını aldı. 2003 yılında Academy of Cognitive Therapy (ACT) tarafından Bilișsel Terapist olarak sertifiye edildi. Aynı yıl Akademinin Fellow üyesi olan Dr. Türkçapar,2005 yılından itibaren ACT’nin Uluslar arası akreditasyon komitesinde yer almaktadır. 2012 yılında da ACT tarafından supervizor olarak sertifiye Dr. Türkçapar’ın, erken dönemde yazılmıș “Freud” ve “Antipsikiyatri” adlarında iki kitabının yanısıra, “Bilișsel Terapi Temel İlkeler ve Uygulama” ve “Klinik Uygulamada Bilișsel Terapi: Depresyon” bașlıklı iki kitabı ve sayısı yüzü așkın bilimsel makalesi yayınlanmıștır. Dr. Türkçapar, halen Kalyoncu üniversitesi Psikoloji Bölümü başkanlığı ve Bilișsel Davranıșçı Psikoterapiler Derneği Balkanlığını yürütmektedir.

 

 

BDPD PROGRAMLARININ UYGULANDIĞI ŞEHİRLER

BİLGİ EDİNİN